Początki stajni sięgają roku 1997. Wtedy zajmowaliśmy się hodowlą koni szlachetnej półkrwi. Uczestniczyliśmy w wystawach i championatach. Udało nam się odnieść kilka znaczących sukcesów hodowlanych, którym było m.in. I miejsce na Championacie Źrebiąt w Galinach oraz wyróżnienie w Józefinie. Nasze konie trafiały do renomowanych ośrodków jeździeckich w kraju i za granicą.

W roku 2003 sprowadziliśmy z Holandii pierwsze konie fryzyjskie. Były to pół roczne odsady, które zostały z nami do osiągnięcia dojrzałości i wyrosły na piękne ogiery. Wtedy też zaczęliśmy profesjonalnie zajmować się powożeniem zaprzęgami oraz szkoleniem wierzchowym naszych koni.  Rozpoczęliśmy współpracę z wybitnymi osobami ze świata jeździeckiego, panią Niną Siwkowa Smirnowa oraz panem Zygmuntem Waliszewskim.

Sprowadzane przez nas konie są dokładnie dobierane i posiadają pełną dokumentację Holenderskiego Związku Koni Fryzyjskich (KFPS), Hiszpańskiego Zwiąku Koni Andaluzyjskich oraz Związku Koni Arabofryzyjskich w Belgii (EAFS). Konie przyjeżdżające do naszej stajni, w przeważającej większości pozostają z nami przez minimum dwa, trzy lat. Dlatego też możemy przekazać Państwu szczegółowe informacje odnośnie ich wyszkolenia oraz stanu zdrowia.

Zdobyte przez lata doświadczenie pozwoliło nam wyszkolić konie, dzięki którym możecie Państwo w pełni cieszyć się urokami jeździectwa.

Poniższa galeria prezentuje zdjęcia z historii naszej stajni

2011
2011
press to zoom
2014
2014
press to zoom
2011
2011
press to zoom

Stajnia WS Team

Wiesław Sadowski - założyciel, właściciel i powożący Stajni WS. Końmi zajmuje się od roku 1997. Zdobywca wielu tytułów hodowlanych m.in. Złotej Odznaki PZHK. Ukończył Technikum Hodowli Koni w Bolesławowie. Od roku 2013 uczestnik zawodów Tradycyjnego Powożenia oraz członek Polskiego Towarzystwa Powozowego.Jest zawodnikiem zarejestrowanym w Polskim Związku Jeźdźieckim, posiadającym klasę mistrzowską w powożeniu.

Konie to pasja życia, a od kilku lat dzieli ją z córką Moniką.

Berenika Gliniecka "Benia" – jeździectwem zajmuje się od 1995 roku,  a od 2002 roku współpracuje ze Stajnią WS. Ukończyła Technikum Hodowli Koni w Bolesławowie oraz uczestniczyła w licznych szkoleniach zgłębiających tajniki jeździectwa. Brała udział w zawodach ujeżdżeniowych. Obecnie pracuje nad przygotowaniem koni do pracy pod siodłem i pomaga jako luzak podczas  zawodów zaprzęgowych. Pasjonuje się psychologią behawioralną koni. Zawodowo zajmuje się pracą administracyjną.

Janusz Kosidowski "Rysiek" - koniuszy i powożący, jest z nami od 2004 roku. W 2016 roku w Koszęcinie zadebiutował w zawodach Tadycyjnego Powożenia, powożąc parą siwych koni andaluzyjskich.

Trenerzy

Pan Zygmunt Waliszewski był wielokrotnym medalistą Mistrzostw Świata i Europy w powożeniu zaprzęgami 4-konnymi m. in. wicemistrz świata indywidualnie z roku 1978 (Węgry), brązowy medalista z roku 1976 (Holandia). Jedenastokrotny mistrz Polski. W roku 1985 był numerem 1 w rankingu najlepszych zaprzęgów na świecie. Pan Zygmunt współpracował z nami przez 7 lat, niestety z uwagi na swój poważny wiek przeszedł na zasłużoną emeryturę. Po ciężkiej chorobie, Pan Zygmund zmarł w styczniu 2013 roku.

Nina Siwkowa Smirnowa lata swoich największych sukcesów w dyscyplinie ujeżdżenia wiąże z Mikołajewem na Ukrainie. Była wieloletnim członkiem kadry narodowej ZSRR, Mistrzynią Ukrainy, odnosiła znaczne sukcesy na arenie międzynarodowej m.in. udział w Olimpiadzie oraz zawodach w Aachen zarówno jako jeździec i świetny trener. Dyscypliny w których brała udział to ujeżdżenie, WKKW, skoki, oraz wyścigi kłusaków. Obecnie ze względu na stan zdrowia nie może dosiadać koni, ale cały czas wspomaga nas swoją wielką wiedzą i doświadczeniem.